От 29 март т.г. отпада изискването за изследване с щадящи тестове в училищата в страната. Решението е на министъра на здравеопазването проф. Асена Сербезова, която издаде заповед днес. Това означава, че учениците ще бъдат тествани още два пъти, за да влязат в клас – на 21 март и на 28 март т.г. Всички останали противоепидемични мерки в училищата остават в сила. Здравните власти въведоха скрининговите тестове с проба от слюнка като условие за присъствено обучение на 10 ноември 2021 г. Първоначално изследването се провеждаше два пъти седмично. От 21 октомври…
Прочети още
