Традиционният Общински преглед на художествената самодейност събра в Първомай пазителите на българския дух и традиции. Тържеството се проведе на площада пред читалището в града.
Кметът на общината Николай Митков откри празника и поздрави участниците: „Фолклорът е духът на един народ, а Вие сте тези, които с всеотдайност и родолюбие съхранявате, развивате и предавате на поколенията нашето безценно културно наследство. Продължавайте да носите фолклорната магия и да обогатявате духовния живот на града и общината! Благодаря Ви за вдъхновението и желанието да съхранявате българските традиции! Бъдете здрави и все така дейни и инициативни!“
С вълнение и талант десетки участници представиха богатството на българския фолклор чрез песни, танци и драматизации. Публиката се наслади на изпълнения, които пресъздадоха красотата на родните традиции.
Вече двадесет и една години този празник доказва, че читалището продължава да бъде духовно средище и място, в което живеят български обичаи и култура. Денят на любителското творчество не е просто сцена за изява, а празник на паметта, наследството и любовта към родното изкуство.

