Поетично–музикалният рецитал „Цвете от куршуми” на Оля Ал-Ахмед събра любителите на литературата и музиката в Първомай

Поетично–музикалният рецитал „Цвете от куршуми” на Оля Ал-Ахмед събра любителите на литературата и музиката в Народно читалище „Св Св Кирил и Методий – 1894“ – Първомай.

Едно преживяване, в което поетичните текстове оживяха под звуците на арфата на д-р Кохар Андонян.

Представянето води Исак Гозес, а публиката се докосна до поезия, носеща послания за болката, надеждата, любовта и силата на човешкия дух.

Самата Оля Ал-Ахмед посочва за книгата си на своя профил във Фейсбук„Посветих втората си отпечатана стихосбирка „Цвете от куршуми“ на баща ми – д-р Нури Садик, от Судан. Майка ми, поетесата Ваня Петкова, посвети втората си стихосбирка „Куршуми в пясъка“, на нейния любим съпруг Нури Садик, нубиецът от град Шенди… Защо моите „куршуми“ и тези на майка ми се въртят около него, около Нури? Има ли връзка и мистерия? И защо точно куршумите са в основата на двете книги на майка и дъщеря? 

Свързани статии