От днес в Кричим влиза в сила забрана за ползването на питейна вода за поливане и пълнене на басейни

Поради настъпване на летния сезон, очертаващото се ранно засушаване и започването на селскостопански мелиоративни кампании, от днес в Кричим се забранява ползването на питейна вода за непитейни нужди през летния период. Заповедта е издадена от кметът на общината Атанас Калчев.

Забранява се поливане на зелени площи, миене на улици, МПС, балкони и тераси, пълнене на басейни и други. За тази цел собствениците могат да ползват собствени водоизточници.

При неспазване на горепосочените забрани и при възникнала необходимост ще бъде въведен режим на водоподаване по график изготвен от „ВиК“ ЕООД – Пловдив. При констатиране на нарушения на забраната виновните лица носят административнонаказателна отговорност по реда на Закона за водите.

Свързани статии