Делегация от Полша посети Карлово по „Еразъм“ за проучване възможности за партньорства

Делегация от осем представители на Община Колбуди-Полша, водени от заместник-кмета Робърт Асжук и секретаря Дариуш Цзаински посетиха Община Карлово по „Еразъм“ проект за проучване възможности за партньорства между двете общини.

На официална среща в Община Карлово, домакинствана от заместник-кмета Антон Минев, полската делегация се запозна с историята и богатото културно-историческо наследство на нашия регион. Те от своя страна също представиха тяхната община и отправиха покана към общинското ръководство за посещение за Дните на Колбуди през месец юни.

Групата посети и най-голямото гимназиално училище в града- Средно училище „Васил Левски“, тъй като предстои отваряне на ново гимназиално училище в град Колбуди със съдействието на българския консул в Гданск и полските партньори пожелаха да видят как функционират българските гимназиални училища. Посетиха специализирани кабинети, спортната зала “Пенка Николова“, STEM центъра на училището и бе заявена готовност за обмен на ученици.

В Комплекс „Старинно Карлово“ се докоснаха до древните занаяти и пиха кафе на пясък на възрожденския чардак. Полската група се наслади и на  красивата ни природа с разходка до водопад „Сучурум“, опознавайки  от картата „Карлово на длан“ и основните забележителности и известни личности на града ни

Като местен партньор на проекта, Младежкият информационен център в Карлово запозна партньорите с многобройните си проекти по програма „Еразъм+“ и обсъдиха съвместни бъдещи проекти за обмен на млади хора, учители и културни дейци. Полската делегация получи и семена български цветя от младежката инициатива „Цветна поща“.

 

Свързани статии