Община Първомай стартира кампании за събиране на употребяван текстил и електрическо оборудване

Стартира есенната кампания по събиране на употребявани дрехи, домашен текстил, обувки и аксесоари между Община Първомай и „Текслайф“ ООД. От днес е определен пункт в сградата на общинската администрация за предаване на по-големи количества употребявани дрехи, домашен текстил, обувки и аксесоари.

Във всички села и квартали от територията на община Първомай е определен събирателен пункт в кметството на населеното място, където събраните количества ще бъдат периодично извозвани.

На разположение на цялото население са и четири специализирани контейнери, позиционирани в 3 точки, както следва: – на паркинга зад сградата на Община Първомай; – зад ЖП-гарата в гр. Първомай; – на паркинга на „Ритейл парк“ в гр. Първомай; Могат да бъдат предавани дрехи и аксесоари към тях, чанти, колани, обувки, кърпи, хавлии, покривки, завеси и други текстилни продукти в подходяща опаковка.

Не се приемат обемни дюшеци, килими или замърсени артикули.

Община Първомай съвместно с „Грийнтех България” АД стартира и кампания по събиране за последващо оползотворяване на излязло от употреба електрическо и електронно оборудване (ИУЕЕО, вкл. луминисцентни пури и осветителни тела), която ще се реализира на днес.

Излязлото от употреба електрическо и електронно оборудване от бита е оборудване, образувано в резултат на жизнената дейност на хора по домовете и административни, социални и обществени сгради, от търговски и индустриални обекти или други източници – ел. печки, перални, хладилници, телевизори, компютри, монитори, телефони, таблети, батерии и др.

Инициативата е част от системата за разделно събиране на излязло от употреба електрическо и електронно оборудване на Община Първомай.

Свързани статии