Районна прокуратура – Пловдив наблюдава досъдебно производство за причиняване на смърт по непредпазливост на 56-годишния бос от ъндърграунда Ангел Личканов-Личкана, който почина вчера в пловдивския арест. Личкана бе задържан с мярка в следствения арест заради нанесен побой над автобусен шофьор и млада водачка в Пловдив преди няколко седмици.
Вчера, 20 юли 2023 г., с разпореждане на наблюдаващия прокурор от Районна прокуратура – Пловдив Личканов е бил транспортиран до лечебно заведение за преглед и оказване на медицинска помощ във връзка със здравословни оплаквания.
Датата, часът, лечебното заведение и медицинският специалист, който да извърши прегледа, са били предварително посочени от защитника на Личкана в молба до наблюдаващия прокурор.
След извършения преглед той е бил върнат в следствения арест, където по-късно е починал.
По досъдебното производство са извършени незабавно действия по разследването – оглед на местопроизшествие, разпити на свидетели, както и е била назначена съдебномедицинска експертиза за установяване на причините за смъртта на Ангел Личканов.
Действията по разследването продължават.