Гимназията в Клисура чества 158 г. от рождението на патрона си и 38 г. от създаването си/СНИМКИ/

Професионална гимназия по икономика „Тодор Г. Влайков“ в Клисура на 13.02.2023 г. чества 158 години от рождението на своя патрон Тодор Влайков и 38 години от основаването на Икономическия техникум в гр. Клисура.

Професионална гимназия по икономика „Тодор Г. Влайков” – гр. Клисура е основана по инициатива на Централния кооперативен съюз – гр.София за подготовка на средни икономически кадри през 1985 год. със заповед на министъра на народната просвета проф. Александър Фол. През 2021 г. е подписан Рамков договор за сътрудничество с Централен кооперативен съюз – гр.София, като част от него е и реализирането на проект за популяризиране на кооперативните принципи и ценности сред младите хора. Така чрез съдействието на ЦКС през 2022 г. се проведоха производствени практики на учениците от гимназията ни на реални работни места в производствени обекти на ЦКС – гр. София и гр. Банкя, в ГПК „Левочево“ – с. Сакарка, обл. Смолян, за което благодаря на Ваня Боюклиева – заместник-председател на ЦКС и на наблюдаващите учители Михрибан Азизова и инж. Минчо Вълчев.

По време на празника в Икономическата гимназия директорът Румена Милова сподели: „Благодаря на всички институции в гр.Клисура – Кметство, Читалище „20 април 1876 г.” ,Исторически музей, Държавно горско стопанство, Потребителна кооперация „Теодоси Марков“- с.Розино – за подкрепата и за успешната ни съвместна работа през изминалите години. Благодаря на учителите, които ежедневно се справят с предизвикателствата на професията ни, с реформите в образованието, с реализирането на дейности по програми и проекти! Сърдечно благодаря на ръководителите и учениците за активното участие в групите за извънкласните дейности – Народни танци, Арт декорация, Млад природозащитник, Мениджмънт на бизнес, Млад механизатор, Български език и математика! Благодаря на колегите Закир Софу, Яна Цанкова, Красимира Петрова и Радина Пулева за участието в различни конкурси и инициативи, организирани от сдружение „Усмивка“ – гр.Бургас, от Младежки център – гр. Карлово, от Местната комисия за борба с противообществени прояви на малолетните и непълнолетните в гр.Карлово. През 2022-2023 г. гимназията ни продължава работата по проект „Ученически практики -2“ и „Равен достъп до училищно образование в условията на кризи“, които са финансирани по ОП „Наука и образование за интелигентен растеж“ и съфинансирани от Европейските структурни фондове. В днешния празничен ден нека примерът на Тодор Влайков да мотивира всички нас за повече успехи, да вдъхнови всички ученици за вяра в доброто и в собствените възможности, за надежда, че с труд, постоянство и упоритост всички мечти могат да се реализират!“.

Празникът се проведе като състезание между три отбора с представители от всеки клас. Въпросите бяха свързани с живота и делото на Тодор Влайков, с кооперативното движение в България и по света. Най-много точки и заслужено първо място с приз „Лице на гимназията за 2023 г.“ спечели Зейнеп Ибрямова Османова от 10 А клас!

Честит празник!

Свързани статии