Срещите са най-важното нещо по време на една предизборна кампания. Най-важен е контактът с хората. Това заяви в интервю за ПБ Новинар кметът на община Карлово д-р Емил Кабаиванов, който се кандидатира за пореден мандат. По думите му хората от общината споделят проблемите на населените места и очакват от него и от кандидатите за кметове на кметства и общински съветници как ще бъдат решени тези проблеми.
„Хората споделят също, че нещата, които са направени през този мандат, ги радват и виждат в кандидатите за кметове на населени места, някои от тях действащи, че имат желание за работа и има резултат. Убеден съм, че подкрепата, която очакваме аз, кандидатите за кметове на населени места и за общински съветници от моите съграждани, ще бъде достатъчно голяма за да можем да се поздравим с успехи на тези избори. Защото да надградим това, което направихме през последните няколко мандата, ще бъде успех не толкова за мен, колкото за едно стабилно, сигурно и възходящо развитие на града и общината“, подчерта д-р Кабаиванов.
Той посочи, че темповете на работа в трите наводнени карловски села се усилват с всеки ден.
„В момента в Каравелово завършваме ул. „Георги Димитров“ и ул. „Ленин“, остават само тротоарите и от понеделник започваме изграждането на новия мост при селското дере в Ривърсайт. Детската градина работи, 2/3 от ул. „Еделвайс“ е готова, останалата 1/3 ще я продължим на по-късен етап. В Богдан се изграждат новите четири моста, ул. „14-та“ също, а в момента се премахва растителността селското дере и следващата седмица започваме изграждането на ново корито на дерето. В Слатина до две седмици приключва ремонта на ул. „12-та“, другата седмица започва новото корито на селското дере и около 20-25 октомври новия мост на ул. „Първа“, разказа кметът.
Той съобщи, че от държвата общината е получила 1/3 от необходимите средства за речните корита в Каравелово, Богдан и Слатина. Преведени са също 1/3 от средствата за мостовите съоръжения между Дъбене и Войнягово и между Московец и Богдан.
„Имаме пълно финансиране на моста за Слатина и за подмяна на водопровода в Слатина, но няма средства за новата асфалтова настилка за ул. „12-та“. Очакваме финансиране за ул. „Първа“ в Слатина, за ул. „1 май“, ул. „Христо Христев“ и ул. „Гина Павлова“ в Каравелово, както и пълно финансиране за ул. „Втора“ и ул. „19-та“ в Богдан. Чакаме средства също за мостовите съоръжения в Московец, Богдан, Дъбене и Войнягово. Готов е и проектът за големия мост Слатина-Розино, там също очакваме финансиране, така че ако Междуведомствената комисия ни превежда регулярно средства, до края на лятото всички обекти ще бъдат завършени и в трите села“, изтъкна д-р Кабаиванов.
Според него най-голямата грешка на кандидатите за кметския пост е да се мисли, че като се опитват да го очернят и клеветят, ще се издигнат в очите на гражданите.
„Няма да стане! Хората ме познават, знаят какво съм направил. Аз се изправям лице в лице с това, което съм свършил – 30 км общински пътища, над 25 улици – в Карлово 10, а останалите в другите населени места. Добро е състоянието на общинската болница, защото тя е една от най-добрите в България и е в блестящо финансово положение. Така че когато се говори, трябва да се говорят истини“, заяви кметът.
Той е убеден, че оценката за него я дават гражданите.
„За съжаление в тези дни, в които вече върви кампанията, аз няма какво да коментирам в другите кандидати, защото няма реални идеи, чувам общи приказки, някакви мантри, чрез които кандидатите се опитват да се идентифицират или грубо казано, да ги забележат. Един кандидат за кмет трябва да знае във всяко населено място къде трябва да бъде сменен водопровода, кои улици трябва да се ремонтират, къде да се изградят спортни и детски площадки. Аз съм спокоен, защото мога да кажа във всяко населено място – от Мраченик до Клисура, какви са проблемите, кои от тях сме решили и какво предстои да бъде решено в следващите пет години“, категоричен бе д-р Емил Кабаиванов.
Чуйте още във видеото!
Купуването и продаването на гласове е престъпление!