Медали за джудистите от Карлово на традиционния турнир в Пловдив

В пловдивската зала “Олимпиада” се проведе традиционният турнир по джудо, организиран от „Арена спорт” Пловдив и „Аякс” Куклен. В надпреварата взеха участие над 300 състезатели от цялата страна в три възрастови групи. Джудистите от клуба по бойни спортове „Левски” Карлово се явиха със седем състезатели и в трите възрасти.
При най-малките, които са 8-9 годишни, Денислав Дунеловски дебютира в състезанията и малко не му достигна до победа в категория до 24 кг. Многократната медалистка Кристияна Стоименова спечели сребърен медал в кат. до 32 кг. отстъпи единствено на финала в оспорвана битка. При 10-12-годишните Петя Иванова в кат. до 38 кг. завоюва сребърен медал. В същата категория, но при момчетата, Иван Драганов се бори с желание, но загуби своите срещи, а на капитана на отбора Христо Чолаков му се падна най-тежкият жребий. Той изигра 5 срещи, три от които спечели в оспорвана битка след продължение на редовното време със златна оценка. За съжаление с последващи две загуби се класира на 5 място. При най-тежките кат. +60кг. Ненчо Атанасов е с една победа, като в първото си състезание загуби битката за трето място и се класира 5ти. Последният участник от карловския отбор при 13-14 годишните беше Васил Каменов кат. до 38кг. тОЙ също дебютант в състезанията в малкия финал за 3-то място за 15 секунди приключи срещата с ‘ипон’ като се изкачи на стълбичката за бронзовия медал.