Решено: Септември месец влизат сериозни санкции

Промените в Закона за движение по пътищата вече са обнародвани в Държавен вестник. Нарушителите, които превишават ограничението на скоростта, ще получават електронен фиш.

Влизат в сила и по-сериозни санкции за нарушителите.
При превишаване на скоростта с над 40 км/ч извън населено място глобата ще бъде 600 лв., а книжката ще се отнема за 2 месеца.

Максималната скорост на магистрала остава 140 км/ч

На ускорен път – 120 км/ч

В населено място – до 50 км/ч

На междуградски и междуселски пътища – 90 км/ч

В населените места се въвеждат зони с ограничение на скоростта до 20 и 30 км/ч.

Тези зони ще бъдат разположени в жилищни квартали, около училища, детски градини и площадки.

Увеличават се глобите за шофиране без документи – от 10 лв. на 30 лв.

Санкцията за преминаване на червен светофар и неспиране на пешеходна пътека вече е 150 лв.

Ако собственикът на автомобил има неплатени глоби и фишове, колата няма да може да мине технически преглед.

Електрическите тротинетки ще могат да се движат с до 25 км/ч и само в светлата част на деня – по велоалеи или в края на пътното платно./Марица

Свързани статии