Дружна подкрепа на предложението на кмета Костадин Димитров за доставката на 20 електробуса в Пловдив

Още една стъпка е направена за закупуването на 20 електробуса за градския транспорт в Пловдив на днешната сесия. Общинският съвет подкрепи дружно предложението на кмета Костадин Димитров в бюджета за следващата година да се планират 2,1 млн. лева за съфинасиране за електробуси.

Останалите средства – 29,5 млн. лева- се предоставят на Община Пловдив като безвъзмездна финансова помощ.

Градският транспорт с 29 линии се обслужва от 220 автобуса на частни фирми. Електробусите ще возят пътници по новите линии 103 и 104, след като се доставят. /Марица

Свързани статии