Гришо започна годината с убедителна победа срещу австралиец

Григор Димитров дебютира с победа на корта през сезон 2021. Българинът, който е поставен под №2 на турнира Murray River Open, победи във втори кръг австралиеца Андрю Харис с 6:3, 6:3. Представителят на домакините е номер 232 в света.

В хода на мача бившият №3 реализира четири от осемте си възможности за пробив като в същото време допусна само веднъж да бъде пробит. 24 бяха печелившите му удари спрямо също толкова непредизвикани грешки.

Ракета номер 1 на България почиваше в първи кръг.

Съперник на Григор Димитров в трети кръг е друг австралиец Алексей Попирин. Световният №114 победи изненадващо Томи Пол с 6-4, 6-3.

Следващият най-високо поставен в четвъртината на Димитров на турнира Юго Умбер изненадващо загуби от Джеймс Дъкуърт, така че при победа над Попирин българинът ще срещне един измежду Дъкуърт, Корентен Муте и Алберт Рамос-Виньолас на четвъртфинал./Вестник Марица